o autorech stránek
Břeťa
Marcel


Břeťa – intro


Břeťa Fajmon, 22.9.2009, aktualizováno 15.2.2017

Břeťa Jmenuji se Břeťa Fajmon a mimo pětiletou přestávku u výuky angličtiny pracuji jako odborný asistent matematiky, nejdříve 14 let na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) Vysokého učení technického (VUT), od roku 2016 na Pedagogické fakultě MU Brno.

Pocházím z Velké nad Veličkou, nyní žiji v Brně. Vyrůstal jsem v evangelické církvi, ale někdy na vysoké škole jsem se musel rozhodnout, zda pustím Bibli a víru do svého života. Nyní jsem členem křesťanského sboru Evangelikální společenství. Kontakt na mne je bretafajmon@rozhovor.cz.

Jsem svobodný a mezi mé zájmy patří turistika a kolo, okrajově fotbal (dříve rekreačně, nyní jednou ročně), Taky jsem hrával jednu počítačovu hru (Heroes of might and magic III – hrál jsem jen tuto počítačovou hru, jiné mne nelákají; ale zato jsem ji hrál důkladně). A mým největším zájmem je četba knih: Bible (to je kniha na celý život, pokouším se nyní zvládnout základy řečtiny a hebrejštiny; vytvářím také stránku o Bibli (české překlady Bible, výklad Bible)). Z křesťanských autorů mne hodně zaujal Richard Rohr (píše dosti složitě, nejsrozumitelnější mi připadne jeho kniha Stát se moudrým mužem, druhá nejsrozumitelnější je Hledání svatého grálu). Zkouším taky beletrii (Doktor Živago, něco od Dostojevského, Anna Kareninová; chystám se na něco od Karla Čapka) a kuchařky (učím se vařit) :-)
  • Oblíbená barva: stříbrná, modrá, a hlavně šedá, protože v ní se při troše fantazie skrývá stříbrná i modrá.

  • Oblíbené jídlo: jím všechno, mám rád i sladká jídla, ale učím se též jíst něco jiného než cukr.

  • Oblíbená píseň: líbí se mi všechny písně z alba THE WAR od skupiny U2 -- každá něco důležitého říká.

  • Oblíbený film: Gladiátor (2000): i když tento člověk vzal pomstu do svých rukou, film mne uchvacuje -- ukazuje na to, že má smysl žít, když už člověk přišel o všechno. Že jsou věci, které přesahují tento život.

  • Oblíbený den v týdnu: čtvrtek -- už je většina týdne za mnou, jsem nejunavenější a musím si odpočinout, abych zvládl pátek.

  • Nejoblíbenější měsíc: září, říjen , listopad -- asi jsem člověk léta, ale podzim má svoje kouzlo, každý z těchto měsíců.


Diskuse:


Blahoslav Fajmon, přidáno 2010-04-29 16:28:53

Zdravím jmenovce :-). Jsem rád, že kromě iniciál a příjmení sdílíme i zájem o Písmo. Jsem kazatel baptistů v Liberci. Kdyby jste měl zájem, tu je můj web: http://blahovej.cz/. Mějte se.

ron, přidáno 2010-05-29 22:08:55

Břeťa,

I did not know all of this about you. It is very interesting.

Do you sing in the Gospel Choir now? I had not known about this. Did I just miss this about you?

Are you reading the Dostoyevsky in Czech, Russian, or English?

Cooking! Ah, one of my favorite pastimes.

I hope to see you in a few short weeks when we come for the eCamp in July.

Blessings, brother....

Břeťa, přidáno 2010-05-31 07:53:34

Hi Ron,

I do not sing in the gospel quire. But I read Dostoyevsky (in Czech). Cooking is very difficult. You are doing great to read Czech pages :-

Blessings to you also.

Korytnacka7, přidáno 2010-05-31 15:47:37

Tak to jsme dva. Já jsem zase v mládí hrál Heroes of might and magic II., ale né nějak pořádně. Furt jsem používal cheat na tvoření černých draků, a to se pak hrálo!
Vařit neumím a od toho tu máme menzy...

Břeťa, přidáno 2010-06-01 10:36:49

Doporučuji občas něco uklohnit samostatně - aspoň jednou za měsíc! Když třeba koupíte v Bille nebo Albertovi nějakou omáčku na špagety (někde blízko kečupů, mají podobnou barvu jako kečup), vyjde aspoň na dvě jídla a zjistíte, že existují chuti, které jsou lepší než ty menzovní omáčky. Například v Bille se dá koupit Středomořská omáčka s olivami, doporučuji (pak už stačí jen uvařit špagety podle návodu na jejich sáčku :-).

Yveta, přidáno 2011-07-06 19:04:10

Dobrý večer.Mám na Vás dotaz,ráda bych si samostatně pročetla PS,ale v některých místech je dosti náročné si to spojit z dnešní dobou.Velmi se my líbíjak máte pěkně nahrátou a komentovanou knihu Exodus.Neznáte stránky,kde by takto byla namluvená,celá Bible.Vím bylo by to velmi náročné,ale alespoň nějaký komentář k ůryvkům.Škoda,že se nedá založit skupina lidí ,která by o to měla zájem,číst písmo přes skype a mít k tomu i výklad.Výte mám zdravotní problémy,jsem v invalidním důchodě.Epilepsie není moc lehká a k tomu ještě deprese.Kdybyste měl nějaký odkaz,budu vám vděčná když my odpovíte. Naschledanou Yveta

Břeťa Fajmon, přidáno 2011-07-06 21:38:30

Dobrý den, na internetu v češtině jsou AUDIO dva zdroje procházející celou Bibli, více o nich v článečku Rozhlasové pořady o Bibli. Doufám, že tam najdete dost kvalitních zdrojů na poslouchání - zejména doporučuji různé pořady z archívu Rádia 7, které jsou k dispozici kdykoliv ke stažení a poslechu (už nikoli za čtyři, ale za deset posledních týdnů).

Dobré je též audio ke knize Genesis, pokud jste je ještě neslyšela.

Břeťa, přidáno 15.02.2017, 17:03:21

Vracím se k výuce matematiky, angličtina mne neuživí.

Vstup do diskuse:

Jméno:   

Váš email (nebude zveřejněn, slouží pouze ke kontrole hesla)

Heslo, které jste obdržel/a při registraci:

(Registrovat se / zapomněl/a jste heslo)

Váš vzkaz: