o autorech stránek
Břeťa
Marcel
Jaroslav


O autorech těchto stránek


Břeťa Fajmon, 6.9.2009

 • Břeťa Fajmon (více o mně zde, nebo bretafajmon, a pak zavináč, a pak doména této stránky, čili rozhovor tečka cz.): Asi v roce 2004 nebo 2005 jsem se rozhodl vytvořit tuto stránku o Bibli pro lidi známé i neznámé, na které by Bible byla představena systematicky — to vedlo k mé strany k příspěvkům poznámky při čtení knihy Genesis (2005-2006) a "poznámky při čtení Evangelia podle Matouše" (2007-2008, odkaz ZDE), které jsou svým rozsahem spíše malými knihami než články. V roce 2010 plánuji vytvořit podobné poznámky ke čtení biblického listu Efezským.

 • Marcel Brus: Někdy v roce 2007 jsem přizval Marcela Bruse, který též velmi rád píše a vyjadřuje své myšlenky psaným textem, aby obohatil přispívání na této stránce. Spíše než k souvislému textu Bible jsou jeho příspěvky laděny tematicky, ale vždy nějak souvisí s křesťanským pohledem na svět. Něco více o jeho prvních klíčových příspěvcích se dočtete ZDE.

 • Jaroslav Schrötter, jáhen z římskokatolické farnosti Praha-Kobylisy, se zapojil v roce 2022 a nabídl výklady Markova evangelia a 1. listu Korintským (budou snad také časem vyvěšeny), které procházel na svých večerních Hovorech o Bibli. Krátký rozhovor s ním najdete zde.

Další přispěvatelé:

 • Mirek Uličný je autorem obrázku Bible, který už v současné chvíli na internetu není, ale byl po dlouhou dobu úvodním obrázkem stránky. Mirku, díky.

 • Julie Krbušková je autorkou úvodních obrázků k poznámkám k biblickým knihám Genesis, Žalmy, Matouš a Efezským.

 • Děkuji též Petrovi Douškovi (materiál Rozpory v Písmu) a Danovi Vybíralovi (povídka: Restaurace) za jejich příspěvky.

 • Petr Fuchs mne výrazně podpořil v průkopnických začátcích této stránky, pomohl zejména s kaskádovými styly (viz krásné modré číslování veršů v textu Bible např. v balíčku ke Genesis).

 • Firma PTL se v roce 2008 výrazně podílela na novém celkovém grafickém návrhu této stránky, a také poskytla nové zkušenosti při hostingu stránky na editačním systému Foxedit.

 • Děkuji také sborové rodině svého křesťanského sboru Evangelikální Společenství v Brně, bez jejichž podpory by tato stránka nemohla být vytvářena.

Možnost podpory těchto stránek:

 • Zastihnete mne na bretafajmon, a pak zavináč, a pak doména této stránky, čili rozhovor tečka cz.

 • Pokud vidíte obsah těchto stránek jako smysluplný a chtěli byste podpořit jeho vytváření finančně, je možné zaslat dar na účet 670100 - 2206461506 / 6210. V současnosti (2020-21) pracuji jen na jednom dlouhodobém projektu, a sice:

  • Dokončení překladu a komentářových myšlenek biblické knihy Exodus.


Diskuse:


vika, přidáno 2009-11-02 17:38:46

Manželství-diplomová práce
Dobrý den,
Byla bych moc ráda, kdyby jste mi mohli pomoci vyplnit dotazníky týkající se manželství pro mou diplomovou práci. Hledám všechny vdané ženy a ženaté muže, kteří budou ochotni trošku popřemýšlet nad svým manželstvím.Kdo bude mít zájem, ozvěte se mi na mail vilma@kodytek.cz a já vám dotazník obratem pošlu.
Vyplnění dotazníku v elektronické podobě trvá asi 15 minut.
Důvodem, proč jsem si vybrala toto fórum je srovnávání kvality manželství také podle víry.
Děkuji moc za ochotu
Vilma Kodytková


STANDA, přidáno 2011-01-09 00:02:47


NEUNIKLO VÁM ?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/31029838005-hrabe-zinzendorf-sila-presvedceni/

Břeťa, přidáno 2011-01-11 10:31:57

Díky Stando za odkaz, viděl jsem jen část, je dobré, že ČT dala dokument na internet.

Zdá se dobrá nově vznikající stránka, kterou děláte! Musím se podívat! http://nejotazky.nazory.cz/Vstup do diskuse:

Jméno:   

Váš email (nebude zveřejněn, slouží pouze ke kontrole hesla)

Heslo, které jste obdržel/a při registraci:

(Registrovat se / zapomněl/a jste heslo)

Váš vzkaz: